ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Έπειτα από την αναστολή λειτουργίας των σχολείων της χώρας, εξαιτίας των έκτακτων συνθηκών που προέκυψαν από την πανδημία, οι σχολικές μονάδες  παρέχουν σύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση καλύπτοντας τη διδακτέα ύλη. Τη Δευτέρα 9/11/2020 ξεκινούν τα διαδικτυακά μαθήματα με τη χρήση της ψηφιακής πλατφόρμας Webex.Ισχύει το εβδομαδιαίο πρόγραμμα διδασκαλίας μαθημάτων, όπως έχει δοθεί στους μαθητές.

ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ WEBEX

Επαναλειτουργία τάξεων του σχολείου μας.

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΑΞΕΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Α11 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ έως και την ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Α12 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ έως και τον ΜΗΤΡΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Α21 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΜΗΤΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟ έως και τον ΠΡΟΪΟ ΑΝΔΡΕΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Α22 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΠΡΟΪΟ ΓΕΩΡΓΙΟ έως και την ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Β11 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΒΑΡΥΤΙΜΟΥ ΚΩΝ/ΝΟ έως και την ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Β12 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ έως και την ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Β21 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΠΕΣΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ έως και τον ΤΗΛΚΕΡΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Β22 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΤΗΛΚΕΡΙΔΗ ΛΟΥΚΑ έως και την ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΑΓΑΘΗ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Γ11 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΑΚΡΙΤΙΔΗ ΞΕΝΟΦΩΝ έως και την ΚΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΤΡΥΦΩΝΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Γ12 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ έως και την ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Γ21 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΠΑΠΑΧΑΡΙΤΩΝ ΔΗΜΗΤΡΑ έως και τον ΤΗΛΚΕΡΙΔΗ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

Γ22 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΤΟΥΤΟΥΝΤΖΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ έως και την ΦΩΤΙΑΔΟΥ ΟΛΓΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Τα κυλικεία των σχολικών μονάδων παραμένουν κλειστά μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους.

Για το σχολικό έτος 2019-2020 δεν πραγματοποιούνται οι εκδρομές, επισκέψεις, περίπατοι, εκδηλώσεις, μαθητικοί αγώνες, προγράμματα ανταλλαγής μαθητών και εκπαιδευτικών και η λειτουργία βιβλιοθηκών.

ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΑΞΕΩΝ Α΄ ΚΑΙ Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΑΛ11 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΑΛΜΑΛΙΩΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ έως και την ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

ΑΛ12 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΗΣΤΟ έως και τον ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

ΑΛ21 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΜΠΟΥΝΤΑΝΙ ΜΕΓΚΙ έως και την ΠΕΤΡΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

ΑΛ22 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΠΡΟΪΟ ΚΩΝ/ΝΟ έως και την ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

ΒΛ11 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΑΚΡΙΤΙΔΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ έως και την ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

ΒΛ12 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΚΕΛΕΣΙΔΗ ΠΑΥΛΟ έως και την ΜΙΣΑΗΛΙΔΟΥ ΑΡΓΥΡΩ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

ΒΛ21 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από τον ΠΑΝΤΖΑΡΤΖΙΔΗ ΧΡΗΣΤΟ έως και την ΣΑΡΑΝΤΙΔΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΔΕΥΤΕΡΑ - ΤΕΤΑΡΤΗ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.

ΒΛ22 Κατά την πρώτη εβδομάδα έναρξης λειτουργίας του σχολείου από 18/05/2020, παρακαλούνται οι μαθητές από την ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑ έως και την ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ να προσέλθουν τις ημέρες ΤΡΙΤΗ - ΠΕΜΠΤΗ.

Σύνδεση στη ψηφιακή τάξη (link webex)

Αγαπητοί γονείς, καλημέρα σας,

εύχομαι σε όλους υγεία, υπομονή και καλή δύναμη.

Με τη γνωστοποίηση αυτών των συνδέσμων (link) ο μαθητής θα είναι σε θέση να εισέρθει στην εικονική τάξη που έχει δημιουργήσει ο αντίστοιχος καθηγητής και να παρακολουθήσει (οπτικά και ακουστικά) το μάθημα που έχει προγραμματιστεί σε πραγματικό χρόνο, μέσω της εφαρμογής WEBEX - MEETINGS.

Πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης 27/4/2020

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!

Σε συνέχεια της προηγούμενης ενημέρωσης μας, γνωστοποιούμε το  νέο πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης που ισχύει απο 27/4/2020.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΆΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (Α & Β ΛΥΚΕΙΟΥ - ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (Γ ΛΥΚΕΙΟΥ)