Θεατρική παράσταση ?Ανώνυμοι Ερωτοχτυπημένοι?

img018Την πρωτότυπη θεατρική παράσταση ?Ανώνυμοι Ερωτοχτυπημένοι? παρουσίασε η ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος ?Λογοτεχνικό και Θεατρικό εργαστήρι? του Γυμνασίου ? Λ.Τ. Ειρηνούπολης στην αίθουσα καλλιτεχνικών και αθλητικών εκδηλώσεων του σχολείου την Παρασκευή 8/5/2015 στους μαθητές όλων των τάξεων. Την παράσταση απόλαυσαν επίσης οι μαθητές των δημοτικών σχολείων της περιοχής μας την Τετάρτη 13/5 καθώς και οι κάτοικοι της περιοχής (φίλοι και συγγενείς) την Πέμπτη 14/5 το απόγευμα.

Στο πρόγραμμα συμμετείχαν 28 μαθητές της Γ' και της Α' γυμνασίου.

Λίγα λόγια για το έργο:

Σε μια συνάντηση ανθρώπων που υποφέρουν εξαιτίας του έρωτα μια σειρά από ετερόκλητους ήρωες (άλλοι γνωστοί από τη λογοτεχνία, άλλοι διάσημοι από την τηλεόραση κι άλλοι απλοί καθημερινοί άνθρωποι) μοιράζονται τον πόνο τους και προσπαθούν να απαντήσουν στο ερώτημα: ?να ερωτεύεται κανείς ή όχι;?.

ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΛΩΝ (κατά σειρά εμφάνισης)

Ψυχολόγος:  Πολίσι Αλεξάνδρα

Μακιγιάζ/κομμώσεις:  Σουπίδου Άννα
 Φροντιστής σκηνής:  Τσούγγου Άννα
 Επιμέλεια ήχου:   Μισαηλίδου Δήμητρα
 Σκηνικά / κουστούμια:   όλη η ομάδα
 Σενάριο / διασκευή:  όλη η ομάδα
 Γενική επιμέλεια / σκηνοθεσία:  Βασιλείου Μαριορίτσα (φιλόλογος)

(σημείωση υπεύθυνης προγράμματος: πολλοί μαθητές εργάστηκαν σε πολλούς τομείς και η αναφορά τους σε μία ομάδα ή αρμοδιότητα δεν μειώνει τη συνεισφορά τους στους υπόλοιπους τομείς. Στην πραγματικότητα στο σενάριο εργάστηκαν 17 μαθητές ?πρωταγωνιστές και μη- ενώ στο σκηνικό εργάστηκαν περισσότεροι από 20)

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλους εκείνους που μας στήριξαν, ηθικά και υλικά, στην προσπάθειά μας αυτή και συνέβαλλαν έτσι να γίνει το όραμά μας πραγματικότητα.

• Τη διεύθυνση του σχολείου
  • Καθηγητές του σχολείου για τις συμβουλές, τη στήριξη τους και τη χορηγία υλικών σκηνικού.
  • Το βοηθητικό προσωπικό του σχολείου για τη βοήθεια του
  • Καθώς και όσους (συμμαθητές, συγγενείς,  φίλους και συλλογικότητες) μας διέθεσαν αντικείμενα για το σκηνικό μας και ενδύματα από το προσωπικό τους βεστιάριο.

Ιδιαίτερα ευχαριστούμε:

• Την Κ.Ε. του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Βεροίας
  • Την κα Ζιάκα Βανέσα
  • Την κα Ιωαννίδου Έλσα
  • Τον κον  Κόζα Κωνσταντίνο
  • Και πολλούς άλλους που βοήθησαν ποικιλοτρόπως και είτε θέλησαν να διατηρήσουν την ανωνυμία τους, είτε εμείς, άθελά μας, παραλείψαμε να τους αναφέρουμε (και τους ζητάμε να μας συγχωρήσουν).

Τέλος, ευχαριστούμε όλους όσους τίμησαν με την παρουσία τους την  παράστασή μας.

img013.JPGimg012.JPGimg001.JPGimg002.JPGimg004.JPGimg011.JPGimg006.JPGimg007.JPGimg009.JPGimg005.JPGimg017.JPGimg018.JPGimg014.JPGimg016.JPGimg010.JPG